อ้าววววแล้ว หาเสร็จแล้วเหรอ??? อิอิอิ The Search is Over

อ้าววววแล้ว หาเสร็จแล้วเหรอ??? อิอิอิ The Search is Over

• 2 ตอบ
  • 66 อ่าน
*

ออฟไลน์ P Eet ✦Diamond✦

• Global Moderator
  • 1153
  • 114
  • Every moment is a FRESH beginning !!!
The Search is Over ...... Ft. Diamond

One of the most beautiful love songs EVER... ( IMHO )   ::Shy:: 
เพลงรักหวานๆซึ้งๆๆ ... อีกหนึ่งที่ the original เสียงสุดแสนจะสู้งงงงงงง-สูง ...
So please don't expect much for this one... I just wanna share one of my fav songs naaaa   ::DookDig::
แค่อยากจะเอามาฝากกัน... อิอิอิ   ::HoHo::

Disclaimer: The view and opinion expressed on this website are solely those of my very own. It is solely for the purpose of entertainment and has NO meaningful value of any kind. They DO NOT necessarily represent those of the majority of READERS & WRITERS of this website staff, and/or any/all contributors to this site.

ஜ۩۞۩ஜ THANK YOU ஜ۩۞۩ஜ 

❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀

DIAMONDS ARE FOREVER !!!

..... (¯`v´¯)♥
   .......•.¸.•´
   ....¸.•´
   ... (
   ☻/
   /▌♥♥
   / \ ♥♥

*

ออฟไลน์ phoowadol

• Gold Member
  • 1100
  • 184
Re: อ้าววววแล้ว หาเสร็จแล้วเหรอ??? อิอิอิ The Search is Over
« ตอบกลับ #1 เมื่อ: พฤศจิกายน 10, 2018, 08:38:42 pm »
เพลงรักเพราะๆเพลงนี้. ผมไม่ค่อยคุ้น เลยครับ พี่เพชรร้องช่วงต้นเหมือนกำลังหาคีย์อยู่ ใช่มั้ยครับ เพราะว่าช่วงหลังๆมา เหมือนจับคีย์ได้ละ ร้องดีขึ้นเรื่อยๆ. อย่างนี้ต้องจัดมาอีกแล้วหละครับ.  ::DookDig::  ::DookDig::  ::DookDig::

*

ออฟไลน์ P Eet ✦Diamond✦

• Global Moderator
  • 1153
  • 114
  • Every moment is a FRESH beginning !!!
Re: อ้าววววแล้ว หาเสร็จแล้วเหรอ??? อิอิอิ The Search is Over
« ตอบกลับ #2 เมื่อ: พฤศจิกายน 11, 2018, 02:07:41 am »
เพลงรักเพราะๆเพลงนี้. ผมไม่ค่อยคุ้น เลยครับ พี่เพชรร้องช่วงต้นเหมือนกำลังหาคีย์อยู่ ใช่มั้ยครับ เพราะว่าช่วงหลังๆมา เหมือนจับคีย์ได้ละ ร้องดีขึ้นเรื่อยๆ. อย่างนี้ต้องจัดมาอีกแล้วหละครับ.  ::DookDig::  ::DookDig::  ::DookDig::

This song the original artist was "N'SYNC" ... there songs are all HIGH notes ...  ::Sobad::
Their songs are most difficult to sing to naaaa...  ::Elder::
I couldn't find the lower key anywhere ... sooooo .. Yeah .... it turn out quite comical ... 55555  ::HoHo::
Disclaimer: The view and opinion expressed on this website are solely those of my very own. It is solely for the purpose of entertainment and has NO meaningful value of any kind. They DO NOT necessarily represent those of the majority of READERS & WRITERS of this website staff, and/or any/all contributors to this site.

ஜ۩۞۩ஜ THANK YOU ஜ۩۞۩ஜ 

❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀

DIAMONDS ARE FOREVER !!!

..... (¯`v´¯)♥
   .......•.¸.•´
   ....¸.•´
   ... (
   ☻/
   /▌♥♥
   / \ ♥♥

ช่องทางแจ้งข่าวเผื่อโดนปิด ติดตามไว้นะ