หนามยอกมันต้องเอาหนามบ่ง ... แล้ว หนามยอกอก จะบ่งไงหว่า??

หนามยอกมันต้องเอาหนามบ่ง ... แล้ว หนามยอกอก จะบ่งไงหว่า??

• 2 ตอบ
  • 534 อ่าน
*

ออฟไลน์ P Eet ✦Diamond✦

• Global Moderator
  • 1291
  • 159
  • Every moment is a FRESH beginning !!!
หนามยอกอก  ... Ft.  Diamond

เพลงนี้ ฟังปุ๊บติดใจปั๊บเลย....  แต่ อีกละ .... ร้องสุดแสนจะย้ากกกก
เพราะป๋า Bird เนี่ย ... เสียงแบบว่าเป็นเซียนชั้นสูงอ่ะนะ ...  ::HoHo::

Soooo don't hold your breath for this one ...
Listen at your own RISK naaa ... Don't say I didn't warn you all naaaa ... 5555  ::Oops::

Disclaimer: The view and opinion expressed on this website are solely those of my very own. It is solely for the purpose of entertainment and has NO meaningful value of any kind. They DO NOT necessarily represent those of the majority of READERS & WRITERS of this website staff, and/or any/all contributors to this site.

ஜ۩۞۩ஜ THANK YOU ஜ۩۞۩ஜ 

❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀

DIAMONDS ARE FOREVER !!!

..... (¯`v´¯)♥
   .......•.¸.•´
   ....¸.•´
   ... (
   ☻/
   /▌♥♥
   / \ ♥♥

*

ออฟไลน์ Phoowadol

• 2174
  • 331
เพลงนี้ผมเห็นด้วยกับพี่เพชร นะครับ ว่ามันร้องยากกกกกกมาก แต่ว่าพี่เพชรก็ร้องได้ถึงแม้ว่าช่วงต้นๆ จะ off key แต่ช่วงท้ายๆก่อนจบถือว่าร้องได้ดีเลยหละ. เดี๋ยวพี่ลอง ร้องซ้ำบ่อยๆ ผมว่า ลื่นไหล่ ดีแน่นอนครับ. สู้สู้.  ::Fighto::  แล้วร้องมาอีกนะครับ ::WooWoo::   ::Beggar::  ::Beggar::  ::Beggar::  ::DookDig::

*

ออฟไลน์ P Eet ✦Diamond✦

• 1291
  • 159
  • Every moment is a FRESH beginning !!!
เพลงนี้ผมเห็นด้วยกับพี่เพชร นะครับ ว่ามันร้องยากกกกกกมาก แต่ว่าพี่เพชรก็ร้องได้ถึงแม้ว่าช่วงต้นๆ จะ off key แต่ช่วงท้ายๆก่อนจบถือว่าร้องได้ดีเลยหละ. เดี๋ยวพี่ลอง ร้องซ้ำบ่อยๆ ผมว่า ลื่นไหล่ ดีแน่นอนครับ. สู้สู้.  ::Fighto::  แล้วร้องมาอีกนะครับ ::WooWoo::   ::Beggar::  ::Beggar::  ::Beggar::  ::DookDig::

Ohhhh... Lord .....  Not sure if I can much better than this naaa... 55555
Maybe I have to get a voicebox operation ....
Like other people get a cosmetic surgery naaa ... E..E..E...   ::HoHo:: 
Disclaimer: The view and opinion expressed on this website are solely those of my very own. It is solely for the purpose of entertainment and has NO meaningful value of any kind. They DO NOT necessarily represent those of the majority of READERS & WRITERS of this website staff, and/or any/all contributors to this site.

ஜ۩۞۩ஜ THANK YOU ஜ۩۞۩ஜ 

❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀❀

DIAMONDS ARE FOREVER !!!

..... (¯`v´¯)♥
   .......•.¸.•´
   ....¸.•´
   ... (
   ☻/
   /▌♥♥
   / \ ♥♥

ช่องทางแจ้งข่าวเผื่อโดนปิด ติดตามไว้นะ